Sprevádzanie v Košiciach

Košice, Dóm sv. Alžbety, park
Sprevádzanie v Košiciach vedie cez Hlavnú ulicu, ktorá je aj námestím, ale v stredoveku bola aj ostrovom .Hlavnú ulicu lemujú nádherné budovy z rôznych období od gotiky, cez baroko, klasicizmus, secesiu až po moderné budovy.

Prvá písomná zmienka o Košiciach je známa z roku 1230. Od tej doby sa v meste odohralo množstvo zaujímavých udalostí.

Počas sprevádzania si pozrieme miesta historického, ale aj stavebného vývoja mesta začína pri Dolnej bráne a mestských hradbách, na “ostrove“ okolo Michalskej kaplnky. Sprevádzanie pokračuje podľa požiadavky v Dóme svätej Alžbety,popri Urbanovej veži, k budove Štátneho Divadla.

Trasa sprevádzania odbočí z Hlavnej ulice k Miklušovej väznici, k pamätnému domu Františka Rákocziho II. Prehliadka Uličky remesiel očarí návštevníkov stredovekou atmosférou.

Dĺžka sprevádzania po Košiciach môže trvať 1 – 4 hodiny , podľa požiadavky skupiny.
p1030459.jpg

Ďalej

Prehliadka mesta Košice pre žiakov

p1030465.jpgPre deti z MŠ, pre žiakov ZŠ a pre študentov stredných a vysokých škôl organizujem prehliadky mesta Košice s rôznymi témami: Králi a kráľovné, Stredoveké Košice, Košické cechy, Stavebné štýly atď.

Pre každú vekovú kategóriu sú to iné témy, podané inou formou výkladu.

Prehliadky prebiehajú celoročne v dopoludňajších hodinách.

Prehliadka trvá 1 –2 hodiny , podľa vekovej skupiny a podľa požiadavky skupín.

Ďalej
sprevádzanie v Košiciach, sprievodca Košice, Košice sprievodca, prehliadka mesta Košice, sprevádzanie Košice

Sprevádzanie na Slovensku

sprevadzanie-na-slovensku-usapij.jpgGotická cesta vedie cez Gemer a Spiš. Nachádza sa na nej mnoho krásnych kultúrnych pamiatok, z ktorých je niekoľko zapísaných aj na listine svetového dedičstva UNESCO: Levoča, Spišský hrad, kostol v Žehre atď.

Národné parky Vysoké Tatry a Pieniny sú atraktívne kultúrnymi pamiatkami a prírodným bohatstvom.

Prehliadky banských miest ako sú Kremnica, Banská Štiavnica a Banská Bystrica sú obľúbené medzi turistami.Každé mesto má svoje zaujímavosti, Kremnica mincovňu, Banská Štiavnica návštevu banských priestorov, Banská Bystrica kultúrne pamiatky.

Drevené kostolíky sa nachádzajú vo východnej a severovýchodnej časti Slovenska. Prehliadky drevených kostolíkov sa tešia čím ďalej tým väčšej obľube.sprevadzanie-na-slovensku-yrirys.jpg

Ďalej
sprevadzanie v Košiciach, prehliadka mesta Košice, sprievodca Košice

Sprevádzanie v zahraničí

MAĎARSKO

ako turistická destinácia je veľmi obľúbené.

sprevadzanie-v-zahranici-avodev.jpg

V Budapešti prehliadka Hradného vrchu, Citadely, Námestia hrdinov, Parlamentu a prehliadka ďalších kultúrnych pamiatok láka k návšteve hlavného mesta.

Historické mesto Eger je oblúbené aj kvôli červenému vínu Egri bikavér. Nad mestom sa vypína hrad, ktorý v lete ožíva hradnými hrami na pamiatku tureckej nadvlády, atď…

Balaton a okolie, Tokaj a vínne pivnice, Hortobágy , Komárom, Eztergom , Visegrád,Szentendre sú miesta a mestá kde sa veľmi rada vraciam s turistami na poznávacích zájazdoch.

Poľsko

Krakov sa vyznačuje bohatou históriou a nespočetnými kultúrnymi a duchovnými pamiatkami. Osvienčim navštevuje ročne niekoľko desiatok tisíc návštevníkov. Soľná baňa vo Wieliczke je zapísaná na listine svetového dedičstva UNESCO.sprevadzanie-v-zahranici-igosat.jpg

ČESKO

Vína z Južnej Moravy sú medzi gurmánmi veľmi uznávané. Sprevádzať skupiny po vinárskej oblasti Valtice, Mikulov a Lednice je ozajstná lahôdka kvôli jedinečnej prírode, krásnym pamiatkam,viniciam a vínam.

Ďalej
Ďalej

Kontakt

Betty Tour s.r.o.
Alžbeta Czimová, sprievodkyňa
Gerlachovská 13
04001 Košice

alzbetka91@gmail.com
tel: +421 903 470 986

Facebook Google LinkedIn Pinterest Twitter